ייעוץ לעורכי דין

חברת בוטיק המעניקה שירותי ייעוץ עסקי אסטרטגי ופיתוח עסקי למשרדי עורכי-דין קטנים ובינוניים.

די.סי.אם  הינה חברת בוטיק לייעוץ ופיתוח עסקי שמתמחה במתן שירותי ייעוץ למשרדי עורכי דין קטנים ובינוניים המונים עורך דין אחד עד למספר עשרות עורכי דין.  החברה מספקת שירותי ייעוץ עסקי, אסטרטגי, שיווקי, ניהולי, פיננסי ופיתוח עסקי.

החברה שנוסדה לפני כעשור ע"י מתי דה-קסטרו בעל רקורד של 40 שנה בניהול, פיתוח והשבחה של עסקים, פיתחה מודל ייחודי של ייעוץ עסקי למשרדי עורכי דין שמניב להם תוצאות חיוביות מוכחות ומהירות וזאת בעלויות שאינן מעיקות עליהם מבחינה פיננסית. במסגרת תהליך ייעוצי זה מתבצע אבחון אובייקטיבי מעמיק של המשרד ובעליו שבמהלכו יועץ החברה לומד ממנו את כל הדברים החשובים שיש לדעת עליו בכדי להתאים לו ייעוץ שתפור לצרכיו ויכולותיו. האבחון כולל את הפן הניהולי, ההתנהלות הפיננסית, הפן השיווקי וכוח האדם.

כמו כן במסגרת תהליך האבחון מוגדרים היעדים של המשרד לשנה הנוכחית ולשנים הבאות.

בהתאם ליעדים שנקבעו מכין היועץ תוכנית פעולה עם לו"ז ותקציבים שמטרתה השגת היעדים הללו וזאת תוך התייחסות ליתרונות ולחסרונות של עורך הדין ומשרדו ובהם יכולותיו המקצועיות, מיתוגו, כישורי הניהול שלו, יכולות פיננסיות, צוות המשרד, מתחרים ועוד.

החלק החשוב ביותר בתהליך הוא הוצאתה לפועל של תוכנית הפעולה והוא מתבצע בליווי צמוד של היועץ בפגישות שבועיות קבועות וכן תוך שימוש בטלפון ובמיילים לעניינים דחופים שצצים בין הפגישות.

כאמור זהו השלב החשוב ביותר בתהליך וזאת מכיוון שכל הידע הדרוש להצלחה של משרד עורכי דין זמין לכל דורש וניתן לרוכשו במוסדות שונים להשכלה, במסגרת קורסים ועוד ופעמים רבות מוצע גם בחינם באינטרנט, אך אין זו כלל ערובה להצלחה ועובדה היא שרק בודדים מצליחים בגדול.

ישנן סיבות רבות מדוע רק חלק קטן מהמשרדים נהנים מהצלחות משמעותיות. סיבה אחת חשובה היא שלמרות הידע הרב שקיים לגבי הפעולות שצריך לעשות בכדי להצליח, הבעיה היא בישום הדברים בצורה נכונה. במילים אחרות בעת ביצוע פעולות חשובות הדרושות להצליח נתקלים במכשולים ורבים לא יודעים כיצד להתגבר על המכשולים הללו , מתייאשים ומפסיקים לבצעם.

כאן בעיקר באים לידי ביטוי כישורי יועצי החברה והידע והניסיון החיובי אותם הם צברו בייעוץ ובליווי של מאות עסקים ובהם עשרות רבות של משרדי עורכי דין כולל מהמובילים בתחומם בישראל. על מנת למקסם את הצלחת התהליך היועץ מלווה ומדריך באופן אישי וצמוד את בעל המשרד כיצד לצלוח את המכשולים בהצלחה ולהשיג את מטרותיו.

בנוסף לחברה הכרות וקשרים עם עשרות בעלי מקצוע משלימים מהטובים ביותר הקיימים בישראל וביניהם בוני אתרים, מקדמי אתרים, משרדי יח"צ, כותבי תכנים שיווקיים, יועצי מס ורואי חשבון ועוד כך שלקוחות החברה מקבלים המלצות והפניות לבעלי המקצועות הללו עובדה שחוסכת להם בזבוז זמן ומשאבים כספיים יקרים בעבודה עם בעלי מקצועות פחות טובים.

ייעוץ לעורכי דין בתחילת דרכם העצמאית

החברה מספקת ייעוץ וליווי עסקי לעורכי דין שעושים את צעדיהם הראשונים בפתיחת משרד עצמאי. ייעוץ וליווי זה כולל את כל שלבי הקמת המשרד כולל גיבוש היעדים, בניית תוכנית שיווקית, הקצאת משאבים כספיים,הכנת תוכנית הפעולה, בחירת מיקום המשרד, גיוס שותפים עסקיים וכיוצ"ב.

החברה מתחשבת ביכולות הכספיות המוגבלות של עורכי הדין האלו בשלב הזה של הקריירה המקצועית שלהם ומציעה פתרונות דלי תקציב לכל אחת מהפעולות הנחוצות להקמת והפעלת המשרד בהצלחה.

כניסה למדריכי הדרוג המשפטיים הנחשבים

הימצאותו של משרד עורכי דין באחד או יותר ממדריכי הדרוג הנחשבים כגון  DUNS 100ו-BDI וכמובן גם במדריכים הבינלאומיים תורמת משמעותית למיתוג של המשרד ומשרדים רבים שואפים להיכלל בהם.

לחברה ניסיון וידע בעבודה מול המדריכים הללו ומספר לא מבוטל של לקוחותיה דורגו בסיועה במדריכים הללו ונכללים ברשימת המשרדים המובילים והמוכרים שלהם.

פיתוח עסקי

פיתוח עסקי וחדשנות במשרדי עורכי דין. גם עורכי דין מצליחים מתקשים לעקוב אחרי כל השינויים התכופים שמתרחשים בתחומי השיווק, הניהול, ניהול משאבי אנוש וכמובן בתחום המקצועי עצמו. עורכי דין מצליחים מוצאים את עצמם לא פעם במצב שפתאום לא מגיעים אליהם לקוחות כפי שהיה עד לפני תקופה קצרה וזאת מכיוון שהם לא התאימו את עצמם בזמן לשינויים המהירים.

במסגרת תהליך הייעוץ למשרדי עורכי דין ניתנת תשומת לב מיוחדת לנושא החדשנות והפיתוח העסקי כך שבעל המשרד ומנהלו מעודכן כל הזמן לגבי החידושים הניהוליים והשיווקיים והתאמתם למשרד ובנוסף ניתנות המלצות לפיתוח מנועי צמיחה חדשים כולל כניסה לתחומי התמחות חדשים שסינרגיים לאלה בהם המשרד מתמחה. כך המשרד אינו מאבד את ההובלה בתחומו ואף מגדיל את הכנסותיו ורווחיו.