יועץ עסקי לקבלת החלטות עסקיות גורלית

מי כמוכם יודע שלהקים עסק זה סיפור מאוד מסובך שלא לדבר על ניהולו היום יומי ושרידותו המוצלחת במשך שנים רבות. לפעמים מספיקה החלטה אחת לא נכונה בעסק שלכם שעלולה למוטט אותו או לפגוע בו קשות.

מאידך קבלת החלטות ויישומן המוצלח הוא הבסיס לקיומו ולהתפתחותו של העסק.

מסיבה זו מומלץ לפני שאתם מקבלים החלטה גורלית לפנות ליועץ עסקי.  

כיצד בוחרים יועץ עסקי?

אם החלטתם לפנות ליועץ עסקי, לפני קבלת ההחלטה, כדאי שתעשו בחירה מושכלת ותעזרו בקריטריונים הבאים: 

1) ניסיון אישי– השתדלו לבחור ביועץ אישי אשר הינו בעל ניסיון רב ככל האפשר על מנת שהוא יצליח לסייע לכם בקבלת ההחלטות הנכונות. ניסיונו של היועץ, מעיד פעמים רבות על היכולות העתידיות שלו, משום שככל שהניסיון שלו רב יותר, כך סביר להניח שהוא התמודד עם סיטואציות מגוונות יותר שיסייעו גם לעסק שלכם.

2) וותק– לוותק יש חשיבות רבה. ככל שהיועץ נמצא בתחום הייעוץ למשך שנים רבות יותר, כך אנו יכולים להסיק כי יש לו עבודה ודרישה, דהיינו הוא מצליח להשיג את התוצאות הרצויות.

3) המלצות– אם אתם מכירים ארגון או עסק אשר נעזרו בשרותיו של היועץ הספציפי בו אתם מביעים עניין, בקשו את חוות דעתם. המלצות אשר ניתנות לכם על ידי מכרים וחברים הן נטולות אינטרסים שיווקים, כך שאתם יכולים לסמוך עליהם ללא חשש שמא מישהו מנסה לשווק לכם יועץ לא איכותי.

4) מחיר– לעלות הכספית של הייעוץ משקל מהותי בשיקול הדעת שלכם לבחירת יועץ. מצד אחד בחירה ביועץ יקר עלולה להכביד על תזרים המזומנים של עסקכם ולהעמיק את הבעיות הכספיות שיתכן וקיימות בעסק ומצד שני יועץ זול מדי עלול להעיד על יכולותיו הדלות. אי לכך בחרו ביועץ שעלות הייעוץ שלו מתאימות לעסקכם ואפילו שקלו תגמול היועץ באופן חלקי על בסיס הצלחה.

5) יחסים בין אישיים– חשוב שליועץ הנבחר יהיו יחסים בין אישיים טובים. בשלבים השונים של הייעוץ הופך היועץ פעמים רבות לאיש הקרוב ביותר אליכם ובמיוחד בפן העסקי ולו אתם מגלים את סודותיכם המוכמנים ביותר. מסיבה זו חשוב שתיווצר כימיה טובה ביניכם ותנאי לכך היא היכולות הבין אישיות הטובות של היועץ.

 

מדוע מומלץ להיעזר ביועץ עסקי ?

  • הבחירה ביועץ עסקי היא טריוויאלית משום שליועץ ניסיון, וותק והוא ידע להנחות אתכם כיצד נכון לכם לפעול. חשוב שתזכרו כי היועץ מביא  כנות מלאה והוא יגיד לכם דברים שאולי לא תרצו, אבל צריכים, לשמוע.
  • היועץ מביא לכם את הדבר שאתם אינכם מסוגלים לו בעסק שלכם והוא: אובייקטיביות. 

לא משנה כמה אתם חכמים ומנוסים  בעסקים.  לא אתם ולא המנהלים הכפופים לכם יכולים  להסתכל על העסק שלכם, ללא הטיה ועם כנות מלאה. הדבר נובע מכך שאתם נמצאים באמצע. 

                        הערך של היועץ מגיע מנקודת המבט שלו- מבט  מבחוץ.