מחקר: ההשפעה של אורח חיים נכון ובריא על ההצלחה בעסקים

לבעל עסק או מנהל של  חברה קל מאוד להישאב אל  תוך העבודה ולא לדעת לשים גבולות לשעות העבודה הרבות ותוך כדי כך להזניח או לוותר על החיים הפרטיים כבעל משפחה , חיי החברה, חופשות, פעילות גופנית וכו'.

אין ספק שמדובר בדברים חשובים שאתה כמנהל עושה בעבודתך ושהצלחת העסק שלך תלויה בהם במידה רבה . 

אבל יש דבר שהוא חשוב לאין ערוך מניהול העסק שלך וזה מצב הבריאות שלך וניהול אורח חיים נכון ובריא.

מחקר חדש שנערך השנה בקרב למעלה מ-30,000 בעלי עסקים ומנהלי חברות מרחבי העולם, ושעיקרו מתפרסם כאן, מראה את הקשר הישיר בין מצבך הבריאותי ואורח החיים שאותו אתה מנהל ובין מידת ההצלחה בעסק או בחברה.

מקריאת נתוני המחקר תגלה מה עושים בעלי עסקים ומנהלי חברות מצליחים בשונה מאחרים ושגורם להם להצליח וליהנות מהחיים ומעבודתם.

להלן מספר עובדות חשובות שעלו מהמחקר:

 1. למעלה מ-40% מהנשאלים שיוצאים לחופשה כל רבעון ציינו כי הם מאוד מרוצים מהחיים שלהם לעומת רק  11% מהנשאלים שיוצאים לחופשה לעיתים נדירות.
 2. נשאלים שמחשיבים את עצמם במצב וכושר גופני טוב  דיווחו כי יש להם רמות מוטיבציה גבוהות וסיפוק מעבודתם ומחייהם הפרטיים.
 3. כ-45% מהנשאלים שחשים כי הם מקדישים די זמן לחייהם הפרטיים מרגישים מסופקים מאוד מחייהם בהשוואה ל-17% מהנשאלים שציינו כי הם חושבים שאין להם מספיק זמן לחייהם הפרטיים.
 4. נשאלים שמודטים כל יום (35%)  מרגישים בעלי מוטיבציה גבוהה לעומת רק 13% שאינם מודטים כלל או רק לעיתים רחוקות.
 5. 70% מהנשאלים שישנים 7-8 שעות כל לילה מרגישים  מסופקים עם הזמן שיש להם לפעילויות פרטיות. בקרב הנשאלים שישנים רק 5-6 שעות בלילה ציינו רק 44% שהם מסופקים עם הזמן שיש להם לפעילויות פרטיות.
 6. נשאלים ששותים אלכוהול לעיתים רחוקות מרגישים כבעלי מוטיבציה גבוהה יותר ומרוצים מאופן התנהלות עסקיהם וחייהם הפרטיים וזאת בהשוואה לנשאלים ששותים מספר פעמים בשבוע.
 7. רוב הנשאלים שלא שותים קפה ישנים 7-8 שעות בלילה בעוד שרוב הנשאלים ששותים 2-3 כוסות קפה ביום ישנים רק 5-6 שעות בלילה.
 8. נשאלים שסיגלו לעצמם דיאטה בריאה נמצאים במצב גופני  טוב יותר, ישנים יותר, מרגישים מדוכאים לעיתים רחוקות וחשים חדורי מוטיבציה גבוהה.
 9. נשאלים שהכנסותיהם גבוהות נמצאים במצב גופני טוב יותר, מרגישים יותר מרוצים מחייהם ומרגישים במצב דיכאון לעיתים רחוקות אבל לא חשים בהכרח יותר שבעי רצון מהצלחתם בעסק שלהם.
 10. פי 2 נשאלים שנפגשים לעיתים קרובות עם חבריהם ועם בני משפחותיהם מרגישים מסופקים עם חייהם לעומת אלו שנפגשים עם חבריהם ובני משפחותיהם לעיתים רחוקות.

 הובחן שיש קורלציה ישירה וחיובית בין הזמן שהוקדש למפגשים עם חברים ובני משפחה לרמות המוטיבציה, אכילה בריאה וקבלת עידוד ותמיכה מהסובבים.

המלצות

 1. אם הנתונים שעלו מהמחקר מוכרים ונראים לך מובנים מאליהם אבל אתה חסר מוטיבציה, אנרגיות חיוביות, סיפוק מהעבודה ומהחיים שלך, שאל את עצמך אם אתה מתייחס לבריאותך ולניהול אורח חיים נכון ובריא ברצינות הראויה.
 2. פעילות גופנית היא כלי עוצמתי לשיפור מצב הרוח ויש לה תפקיד מכריע בשמירת ושיפור מצבך הבריאותי.
 3. התחל לאכול נכון, לישון מספיק ובלה זמן עם האהובים עליך.
 4. גם התנהלות העסק שלך תשתפר כאשר תאמץ לעצמך את היסודות האלו של חיים בריאים ומאושרים.
 5. פעמים רבות בכדי להשתפר יש לחזור ליסודות ובמקרה זה ניהול אורח חיים נכון ובריא הוא הפתרון.
 6. מי שייהנה מזה שאתה מנהל אורח חיים נכון ובריא זה העסק שלך, הלקוחות שלך ,אתה וקרוביך.

     מתי דה-קסטרו – יועץ עסקי ושיווקי